Fintiera Bank Statement Cockpit w Grupie Synthos

Photo by (10)

W styczniu 2023r. w Grupie Synthos wdrożone zostało rozwiązanie Fintiera Bank Statement Cockpit. Kompleksowy produkt, który jest nadpisaniem standardowych funkcjonalności modułu finansowego SAP w zakresie obsługi wyciągów bankowych. 

Spis treści

Zmiany na lepsze!

Dzięki podjęciu decyzji o uruchomieniu rozwiązania, Grupa Synthos pozyskała narzędzie umożliwiające standaryzację procesów, archiwizację danych oraz optymalizację księgowań wyciągów bankowych bezpośrednio w systemie SAP S/4HANA. Modernizacja procesu obejmowała następujące obszary:

  • Zwiększenie dynamiki procesu obsługi wyciągów bankowych,
  • Zintensyfikowanie wczytywania wyciągów bankowych do systemu SAP,
  • Uruchomienie komunikacji typu webservice, która daje możliwość automatycznego połączenia pomiędzy systemem bankowości elektronicznej a systemem SAP
  • Standaryzację formatu plików wejściowych w zakresie kompletu wykorzystywanych banków,
  • Automatyzację podpinania plików PDF do importowanych wyciągów,
  • Zwiększenie samodzielności użytkowników poprzez przekazanie do użytkowania narzędzia o wyższych uprawnieniach,
  • Podniesienie poziomu ergonomii oraz automatyzacji importu wyciągów do systemu SAP S/4HANA, a także skrócenie czasu księgowań.

Obserwuj nas na LinkedIn

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i artykułami.

Obserwuj nas

Efekt wdrożenia

Po zakończonym projekcie, pierwszym pytaniem, które nasuwa się na myśl jest to, czy wdrożenie spełniło oczekiwania Klienta? Jeśli tak, to w jaki stopniu?

Śmiało możemy stwierdzić, że komplet oczekiwań został zrealizowany, jak twierdzi Dyrektor Działu Zarządzania Płynnością Finansową Grupy Synthos Justyna Bembenek: „Rozwiązanie znacząco podniosło efektywność i usprawniło codzienną pracę zespołu odpowiadającego za proces księgowania wyciągów bankowych. Przekłada się to na większy komfort pracy i poczucie bezpieczeństwa osób zajmujących się obsługą procesu.” Możemy pokusić się o stwierdzenie, że rozwiązanie działa praktycznie bezawaryjnie. Od czasu zakończenia wdrożenia niedługo minie rok, a lista zgłoszonych błędów dotychczas jest pusta.

Coś więcej o Synthos

Synthos jest producentem wyrobów chemicznych i ważnym graczem na rynkach kauczuku syntetycznego i materiałów izolacyjnych . Przedmiotem działalności grupy kapitałowej Synthos jest produkcja i sprzedaż wyrobów chemicznych wykorzystywanych jako surowce i półprodukty w wielu gałęziach przemysłu, w szczególności w produkcji opon, materiałów budowlanych i opakowań.

Więcej informacji o Synthos i działaniach firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju znajduje się na stronie: www.synthosgroup.com .

 

 

Wsparcie dla Twojej firmy

Twoja Firma boryka się z problemami, które powodują zatory płatnicze? Eksperci Fintiery potrafią sobie z tym świetnie poradzić. Odwiedź specjalną stronę: Zatory Płatnicze – i poznaj rozwiązania, jakie przygotowaliśmy.

Przeczytaj też podobne wpisy:

Umów się na specjalny webinar dla Twojej firmy!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to Top