Fintiera w programie: Pekao Ready

Sukcesem zakończyła się ostatnia faza testów oprogramowania Fintiery pod kątem integracji z systemem bankowości internetowej PekaoBiznes24 w ramach programu Pekao Ready.

bank i kokpity płatniczy

pekao

Testy potwierdziły zgodność naszego oprogramowania z systemem PekaoBiznes24 w zakresie bezpośredniej wymiany danych z wykorzystaniem usługi Pekao Connect Web Services .

Nasze oprogramowanie to narzędzia do zarządzania finansami, dedykowane dla użytkowników systemów ERP firmy SAP. Oprogramowanie Fintiera ma formę przyjaznych użytkownikowi kokpitów, które usprawniają: zarządzanie przelewami wychodzącymi, import i rozksięgowanie wyciągów bankowych oraz ułatwiają monitorowanie stanu środków i prognozowanie płynności.

Potwierdzenie zgodności oprogramowania Fintiery w ramach programu Pekao Ready oznacza, że wspólni klienci Fintiery i Banku Pekao, którzy korzystają z systemów SAP ERP i S/4HANA będą mogli skorzystać z możliwości integracji swoich systemów z systemem bankowości internetowej PekaoBiznes24. W efekcie takie operacje jak: regulowanie zobowiązań wobec kontrahentów, zapytania o aktualne salda na rachunkach bankowych, a także pobieranie wyciągów bankowych będą realizowane bezpośrednio z poziomu systemu ERP bez konieczności logowania do systemu bankowości elektronicznej. To z kolei prosta droga do daleko posuniętej automatyzacji wielu procesów i wynikających z niej oszczędności zasobów firmy.

Jak to działa?

Integracja pomiędzy oprogramowaniem Fintiery zainstalowanym na systemie SAP Klienta a systemami bankowości internetowej PekaoBiznes24 odbywa się poprzez usługę Pekao Connect Web Services. Wymiana danych pomiędzy systemami ma postać komunikatów XML opartych na standardzie ISO 20022 oraz zgodną z nim Rekomendację Związku Banków Polskich w sprawie przyjęcia standardu dwustronnej wymiany danych finansowych pomiędzy klientem a bankiem na rynku polskim. Całość komunikacji jest realizowana w technologii web services bezpiecznym kanałem HTTPS
z wykorzystaniem dwustronnego TLS. Dodatkowo do podpisywania przelewów wysyłanych za pośrednictwem Pekao Connect wykorzystywane są certyfikaty autoryzacyjne niekwalifikowane generowane w PekaoBiznes24 bądź certyfikaty kwalifikowane Klienta.

Autor: Bartosz Kozioł

Obserwuj nas na LinkedIn

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami i artykułami.

Obserwuj nas

Przeczytaj też podobne wpisy:

Umów się na specjalny webinar dla Twojej firmy!

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Scroll to Top